یک نکته در مسیر موفقیت و خوشبختی(لحظه ای تامل)

یک نکتۀ مهم در مسیر موفقیت و خوشبختی(لحظه ای تأمل)

یک نکتۀ مهم در مسیر  موفقیت و خوشبختی(لحظه ای تأمل)

مدتی است که اوقات و زمان روزهایم را بر روی دست یابی به اهداف و رسیدن به موفقیت‌هایی که برنامه ریزی شده و کارهایی که باید انجام دهم قرار داده‌ام. این روزها دارم به سرعت کار می‌کنم تا کتاب سوم را تایپ و بر روی سایت برای علاقه مندان به مسیر موفقیت قرار دهم. انجام کارهای سایت و یاد گرفتن بعضی از برنامه‌ها و نرم افزارها وقتم را به شدت به خود اختصاص داده بنابراین فرصتی اندک برای بحث و گپ و گفت با خانواده دارم. حتی یکبار همین چند روز پیش وقتی خواهرم با من داشت صحبت می‌کرد برای یک لحظه حواسم از گفته‌هایش به سمت مشغولیت ذهنی که داشتم رفت و همین او را کمی آزرده خاطر ساخت که البته من بابت این اتفاق از او عذر خواهی کردم. در عذرخواهی کردن همواره من پیشقدم هستم و تقریبا همۀ اعضای خانواده‌ام می‌دانند که همیشه برای رفع دلخوری‌ها پیش دستی می‌کنم حتی از کوچکترهای خودم. بنابراین مشغولیت ذهنی‌ام را کمی توضیح دادم و طلب بخشش کردم و خلاصه اینکه خواهرم هم متقابلاً عذر خواهی کرد و همه چیز به خیر و خوشی تمام شد.

و اما نکتۀ بسیار مهمی که خیلی اوقات ما به سبب داشتن مسائل و ذهن مشغولی‌هایمان یا بهتر است بگویم به خاطر شتاب در رسیدن به خواسته‌ها، اهداف و موفقیت‌هایمان آن را به فراموشی می‌سپاریم این است که عزیزان ما همواره و همیشه به عشق، محبت و توجه ما نیاز دارند نه گاهی اوقات. ما گمان می‌کنیم که کارها و امور مربوط به موفقیت مان آنقدر اهمیت دارند که خودمان را فقط در آن‌ها غرق کنیم و عزیزان ما هم باید این را درک کنند و بفهمند تا هر زمان که وقتش را داشتیم به آن‌ها توجه کنیم و این ممکن است سرآغاز دلخوری‌ها و ناهماهنگی‌ها در بسیاری از خانواده‌ها ‌شود و چنانچه برای آن چاره ای نیندیشیم معضلات عدیده ای را به همراه خواهد داشت. البته این اتفاق بیشتر در آقایان و کمتر در خانم‌های شاغل دیده می‌شود. با این حال باید بدانیم که رسیدگی به ارتباطات درجه یک ما که همان خانواده مان هستند مسئولیت و تعهد بسیار مهمی است که باید همواره مد نظرمان قرار دهیم. خیلی خوب است که برای دست یابی به آرزوها و اهدافمان تلاش کنیم، بسیار عالی خواهد بود که ما به دنبال جذب یک نکته برای موفقیت خواسته‌ها و رؤیاهایمان باشیم اما آیا ارزشش را دارد که شما شغل دلخواهت را جذب کنی و به دست بیاوری، حقوق بالا داشته باشی و شهرت و ثروتی برهم بزنی اما عزیزانت را از دست بدهی؛ افرادی که به چنین مسئله ای توجه نمی‌کنند احساس خوشبختی نخواهند کرد و در حقیقت دارند خودشان را از شادی و خوشبختی دور می‌سازند. البته که داشتن هر دوی آن‌ها امکان پذیر است به شرط آنکه مدیریت خودت و زندگی‌ات را داشته باشی و تو کنترل کنندۀ زندگی‌ات باشی نه اینکه شرایط، رویدادهای و دنیای پیرامونت کنترل تو را در دست بگیرند. چنانچه شما بتوانید ارباب باشید و مدیریت کنید تا به همۀ امور برسید، به طور حتم موفقیت و شادی را در کنار داشتن روابط خوب و پایدار با عزیزانتان تجربه کرده و این چنین احساس موفقیت، لذت و خوشبختی عمیق تر و ماندگارتری داشته و همین راز موفقیت واقعی است.

جذب خواسته‌ها، کسب موفقیت‌ها و داشتن عزیزانتان را با هم بخواهید. که البته هر کدام در جای خود ضروری هستند اما آنچه را که باید به صراحت بگویم این است که بدون عشق، محبت، ارتباطات خوب، خانواده و آنهایی که دوستت دارند و به تو عشق می‌ورزند از زندگی‌ات لذت نخواهی برد و احساس خوشبخت بودن واقعی را تجربه نخواهید کرد. یادتان باشد که برای رسیدن به خواسته‌هایت و کسب کامیابی‌ها تا زمانی که زنده هستید زمان دارید اما برای عشق ورزیدن و دیدن عزیزانت شاید یک ساعت و یا یک دقیقۀ دیگر هم خیلی دیر باشد.

کمی تأمل و تعمق کافی ست تا حقایق واقعی زندگی را دریابیم. ما باید قدرت تشخیص اصول واقعی و اصلی نسبت به فرعیات را به دست بیاوریم چرا که اگر به اندازۀ کافی آگاه و با بصیرت به خودمان نگاه نکنیم تسلط خود را از دست می دهیم، آن وقت است که اوضاع، شرایط و دیگران برای ما نسخه می پیچند نسخه هایی که دردی از زندگی حقیقی ما دوا نخواهد کرد.

رؤیا داشته باش، اهداف  والا و بزرگت را همواره در قلب و ذهنت حفظ کن و برای به دست آوردنشان نهایت سعی ات را به کار ببر، اما هرگز عواطف عمیق انسانی و عزیزانت را فدای آنها نکن. اشیاء و پدیده ها هرگز جای آدمهایی که در زندگیمان به ما عشق می ورزند و برای ما عزیز هستند را نخواهند گرفت.

همچنان باید با اقتدار به سوی هدفهایمان گام برداریم و چشم انداز خود را در مقابل مان داشته و رویاهایمان را فراموش نکنیم. در کنار همۀ این ها جای عشق، محبت، دوستی و صمیمیت با خودمان و تمام کسانی که دوستشان داریم را محفوظ بداریم. باید بدانیم که آنها هر کدام جایگاه خاص و حریم خاص خودشان را دارند و ما حق نداریم برای رسیدن به هدفهایی شغلی، مالی، مادی و خواسته های دیگرمان آنها را نادیده بگیریم و به خود اجازه دهیم تا برای موفقیت و پیشرفت در سایر جنبه ها به حد و حدود این موفقیت و خوشبختیبخش از زندگیمان تعرض کنیم. از واژۀ تعرض استفاده کردم تا نازیبایی، خشونت و ناخوبی این کلمه در ذهن ما بماند. در حقیقت اگر ما واقعاً بخواهیم چنین عملی ناعادلانه و بی انصافانه ای را انجام دهیم واقعا به حقوق خودمان و آنهایی که دوستشان داریم بی تفاوت بوده، به خودمان ظلم کرده و این در نهایت به ضرر خودمان تمام خواهد شد. گرچه عواقب آن برای آنهایی که در این حوزه از زندگیمان قرار دارند هم ناخوشایند و آسیب زننده است.

پس منتظر نباشید تا کارهایتان به سر وسامان برسد، با خودتان نگویید بگذار این پروژه را تمام کنم، این کتاب را بنویسم،  وضعیت اقتصادی ام بهتر شود یا کارهایم سبک تر. همین حالا به بخش عاطفی زندگی و آنهایی که دوستشان داری و دوستت دارند توجه کن شاید آن روز که تو منتظرش هستی دیر شود.

 تو می توانی همین حالا به خودت و عزیزانت بپردازی و ارزشمندی خودت و آنها را ارج نهی و گرامی بداری.  همین حالا.

نویسنده: آرزو نصرتی

مهرورز، موفق و ماندگار باشید.

دانلود رایگان کتاب فوق‌العادۀ کلید طلایی قانون جذب
این کتاب هدیه‌ای ویژه برای شماست. قانون جذب حقیقی را در این کتاب بخوانید.
شما خواهید آموخت که چطور رؤیاها و اهداف بزرگ زندگیتان را بیافرینید. شما می‌توانید آنچه آرزو می‌کنید و مشتاق به دست آوردنش هستید را با مطالعه این کتاب جذب و وارد زندگی خود کنید.
ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند
عضویت در خبرنامه دوستان