هدیه‌ای کوچک و محبتی عظیم

هدیه‌ای کوچک و محبتی عظیم

هدیه‌ای کوچک و محبتی عظیم

هدیه‌ای کوچک و محبتی عظیم را با تمام وجودم در طول زندگی از همان روزهای دور کودکی درک و تجربه کرده‌ام و همواره علاقه‌مندم عزیزانم را با هدیه‌هایی شاد کرده و محبت خود را به این طریق نشان دهم؛ ممکن است که این هدیه بزرگ باشد، یا کوچک، در حد یک شاخه گل و یا یک شکلات خوشمزه و مورد علاقه فردی که قصد دارم خوشحالش کنم.  البته کتاب هم از آن مواردی است که برایم خیلی ارزشمند است. برای همین، هم دوست دارم هدیه کنمهدیه ای کوچک و محبتی عظیم و هم وقتی به عنوان هدیه دریافت می‌کنم بسیار خوشحال می‌شوم.

دیروز وقتی خواهرم پس از مدتها از سفر برگشت برای ما هدیه‌ها و سوغاتی‌هایی آورده بود. در کنار سوغاتی‌هایی که آورده بود یک بسته کوچک برگه‌های یادداشت صورتی رنگ هم بود. شاید باور نکنید من از گرفتن این برگه یادداشت خیلی خیلی بیشتر خوشحال شدم تا بقیه چیزها. چون با تمام وجودم حس کردم که تا چه اندازه خواهرم حواسش به من بوده و برایش مهم بودم که در یادش مانده بود، من به این وسیله به ظاهر کوچک اما مفید و کاربردی ممکن است نیاز داشته باشم. خواهر ها و برادرهای من فوق العاده‌اند، محبت، درک و همدلی که ما نسبت به همدیگر داریم باعث شادمانی، قدرت، انگیزه و صمیمیتِ لذت بخشی می‌شود.

 هدیه واژه‌ای است که  شینیدن و خواندنش هم می‌تواند دلپذیر باشد و خوشایند‌تر این است که آن را از طرف کسانی که دوستشان داریم دریافت کنیم و  این احساسی فوق‌العاده خوشایند و شعفی لذت بخش ایجاد می‌کند.

تا به حال کسی را ندیده‌ام که گفته باشد: خوشم نمی‌آید از کسانی که دوستشان دارم هدیه دریافت کنم!، بلکه تا اکنون هر آنچه دیده‌ام این بوده که هر زمان فردی هدیه‌ای دریافت کرده شوق و شعفی زیبا و شادمانه او را در برگرفته که به وضوح درک می‌شده و البته این احساس خوب و زیبا به دریافت کننده هدیه ختم نمی‌شود بلکه فردی که هدیه داده هم سرشار از احساس خوب و حضی درونی بوده و جالب این است که این موضوع به آن دو نفر هم منحصر نمی‌شود بلکه آنقدر عظیم و گسترده شده که انرژی و ارتعاشی زیبا، قدرتمند و دلنشین ایجاد می‌گردد تا افراد دیگری هم که شاهد این ابراز محبت هستند در این احساس خوبِ دوست داشتنی شریک شوند.

می‌خواهم به این نکته اشاره کنم که متأسفانه اکثر اوقات ما از اثرات کارها و رفتارهای محبت آمیز غافل می‌شویم و شاید هم فکرش را نکنیم که یک رفتار و عمل زیبایی که از سر مهربانی است و با خود عشق و محبتی ژرف دارد به طرز شگفت انگیز و جادویی می تواند تمام زندگی ما را تحت تأثیر قرار داهد.

 

پیشنهاد می کنم این مطلب را هم مطالعه کنید: یک نکتۀ مهم در مسیر موفقیت و خوشبختی

 

مهم نیست که تا چه اندازه رفتار مهربانانه شما بزرگ یا کوچک است. مهم کیفیت و عشقی است که به واسطۀ شما انتقال پیدا کرده و سبب گسترش شادی و غنای عشق بی قید و شرط شما می‌گردد. همین نیروی عظیم عشق و محبت است که می تواند تغییر و تحولات بزرگ و زیبا را نه تنها در زندگی فردی ما بلکه در تمام دنیا جاری سازد.

هدیه‌ای کوچک و محبتی عظیم قادر است، پیوندهای شما را مستحکم‌تر کرده و روابط زخم‌خورده، دلخوری‌های کوچک و رنجش‌های ناخواسته‌تان را شفا داده، ارتباطتان را مملو از عشق و صمیمت سازد.

وقتی با دادن یک هدیه زیبا همراه با عشق به شخصی، شادی و احساسی خوب در خود و فرد مقابلتان ایجاد می‌کنید، انرژی و ارتعاشی که به جهان ارسال کرده‌‌اید همان موج و فرکانسی است که موجب جذب احساسات و اتفاقات خوب بیشتر و زیباتر در زندگیتان خواهد شد. یادتان باشد، قانون جذب همیشه فعال است و به احساسات، رفتارها و افکار شما واکنش نشان می‌دهد تا از همان که فرستاده‌اید را بیشتر و بیشتر وارد زندگیتان کند.

همۀ ما دوست داریم، افرادی که برایمان دوست‌داشتنی و عزیز هستند به فکرمان باشند یعنی این کشش و میلی طبیعی‌ست بدانیم برای مهمترین افراد زندگی خود ارزشمند هستیم. گرفتن این احساس ارزشمندی هم به طرقهدیه ای کوچک مختلفی ممکن است که در ما شکل گرفته و بروز یابد.

ابراز محبت و نشان دادن این که فردی برای ما عزیز و ارزشمند است ممکن است به صورت ابراز کلامی باشد، یعنی با کلاممان بخواهیم به شخص مقابل خود بفهمانیم که تا چه اندازه عزیز و محترم است مثلاً گفتن جمله‌های محبت‌آمیز مانند: دوستت دارم، تو برایم عزیز هستی، تو فوق‌العاده‌ای و من از اینکه با تو هستم احساس شادی و خوشبختی دارم، تو بی‌نظیری، من به تو افتخار می‌کنم و از این دست جملاتی که می‌تواند احساس خوبی در عزیزانتان ایجاد کند. شکل دیگر ابراز محبت می‌تواند به صورت رفتاری باشد، مانند اینکه شما برای خوشحال ساختن عزیزانتان تلاش بی وقفه انجام می‌دهید، برایشان وقت می‌گذارید تا با آنها به تفریح و شادی بگذرانید، سعی می‌کنید شرایط آسایش و آرامش خانواده‌تان را به وجود آورید، در کارها کمکشان می‌کنید، و این لیست می‌تواند بسیار طولانی و مفصل باشد.

  اما هدیه دادن یکی از آن کارهایی است که شما با یک تیر سه نشان می‌زنید، یعنی زمانی که به عزیزی هدیه‌ای می‌دهید هم دوست داشتن خود را به او می‌فهمانید و هم با رفتارتان به صورت بصری می‌توانید تصویر محبت آمیزی از خود در ذهن و ضمیرناخودآگاه شخص ایجاد کرده، جایگاهی خاص در قلب او به دست آورید، و نیز با ایجاد احساس خوب و محبت آمیز، خودتان را در فرکانس جذب رویدادها و عواطف زیبا و دوست داشتنی بیشتری قرار خواهید داد. و این تأثیرات زیبایِ بسیار قدرتمند را با هدیه دادن قادرید به وجود بیاورید.

 هر چند وقت یک بار هدیه‌ای هر چند کوچک تهیه کنید، با کادو پیچی زیبایی آن را به خانواده و دوستانتان با عشق و محبت تقدیم کنید. به این فکر نکنید که چه بخرم یا چقدر باید هدیه من بزرگ باشد، محبت و عشقی خالص و پاک آن قدر قدرتمند است که می‌تواند هر چیزی را بزرگ و باشکوه کند.

هدیه‌ای کوچک بدهید و محبتی عظیم ایجاد کنید و از آن لذت ببرید. هیچ چیز در دوستی و ایجاد صمیمیت به اندازۀ هدیه دادن نمی‌تواند شما را به عزیزانتان نزدیک کرده و احساس محبتهدیه ای کوچک و محبتی عظیمی آکنده از عشق در قلبهای شما جاری و ساری سازد. انجام همین کار به ظاهر ساده روابط و صمیمیت‌تان را متحول کرده و عشق و محبت شما برای همیشه در دل و جان عزیزانتان ریشه می‌دواند. همانطور که ریشه یک درخت تنومند از دل خاک به این راحتی بیرون نخواهد آمد هدیه‌های همراه با عشق خالص شما هم چنین ریشه‌هایی قدرتمند و عمیق در عمق جان عزیزانتان ایجاد خواهد کرد.

عشق و محبت همراه و ترکیب با هر چه که بشود به طرز شگفت‌انگیزی به آن زیبایی، ابهت، دلپذیری و شیرینی می‌دهد. و این خاصیت بی‌چون چرای عشق و محبت است که کیفیت هر چه را می‌تواند با خودش به زیباترین وجه ممکن دگرگون و متحول سازد.

به خانواده و دوستانتان توجه کنید و این ابراز توجه و عشق را با هدیه دادن نشان دهید. گاهی یک لبخند زیبا و سرشار از عشق و نیک خواهی یا یک دعا و طلب خیر و سعادتمندی که از ژرفای وجود باشد می‌تواند هدیه‌ای ارزشمند و نیکو باشد که شاید قابل لمس کردن  یا دیدن نباشد اما ارتعاش محبت‌آمیز و عاشقانۀ آن احساس شده و به طرز معجزه‌آسایی تأثیری زیبا نه تنها در شما و فرد مقابلتان بلکه در تمام کائنات خواهد گذاشت.

به عزیزانتان هدیه بدهید و عشق و محبت خود را در قلب و روح آنها ابدی کرده، شاهد تغییرات شگفت انگیز در روابط ارزشمند خود باشید.

مهرورز، موفق و ماندگار باشید

آرزو نصرتی

نظرات

دانلود رایگان کتاب فوق‌العادۀ کلید طلایی قانون جذب
این کتاب هدیه‌ای ویژه برای شماست. قانون جذب حقیقی را در این کتاب بخوانید.
شما خواهید آموخت که چطور رؤیاها و اهداف بزرگ زندگیتان را بیافرینید. شما می‌توانید آنچه آرزو می‌کنید و مشتاق به دست آوردنش هستید را با مطالعه این کتاب جذب و وارد زندگی خود کنید.
ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند
عضویت در خبرنامه دوستان