mosbat

نگرش مثبت و موفقیت در زندگی

نگرش مثبت و موفقیت در زندگی

نگرش مثبت یکی از مهم ترین خصوصیات افراد موفق در هر زمینه ای می باشد. داشتن نگرش مثبت خصوصیتی است که می تواند به شما کمک کند تا در زندگی شادی، آرامش و موفقیت به دست بیاورید. خوب است بدانید نوع نگرش شما نسبت به خود و دنیای پیرامونتان رابطۀ مستقیمی با موفقیت، شادکامی و احساس خوشبختی شما دارد.

اصولاً افرادی که مثبت نگر هستند می توانند در شرایط سخت و دشوار نکات مثبت آن اتفاق را بیابند. آنها بسیار کم گله مندند و در برابر مشکلات استقامت و شکیبایی زیادی دارند. این افراد حتی اوقاتی که اوضاع خوب و به نفع شان نیست هم می توانند آرام باشند و به خوبی تفکر کنند. پیدا کردن فرصت در دل بحران تخصص افرادی است که نگرشی مثبت و سازنده به زندگی و شرایط سختِ پیش آمده دارند. برای همین هم می توانند فرصتها را ببیند، ریسک کنند و با خوش بینی به تلاش ادامه دهند و در نهایت به نگرش مثبتموفقیت برسند.

بسیار مهم است که نگرشتان را نسبت به زندگی تحلیل کنید، اگر شما هم از دستۀ افراد با نگرش مثبت هستید پس تبریک می‌گویم و چنانچه، از آن افرادی هستید که مدام با خود گله می‌کنید و از وضعیت‌ها می‌نالید بدانید که شرایط را در جهت خراب شدن اوضاع و ناکامی‌هایتان پیش می‌برید؛ و به‌سرعت باید سعی کنید از این طرز فکر و نگرش خطرناک فاصله بگیرید. همین حالا کارتون گالیور در ذهنم نشست که واقعاً هم به آن علاقه‌مند بودم و البته اینجا همان شخصیتی در ذهنم به تصویر کشیده می‌شود که مدام به گالیور و دوستانش با لحنی بسیار جالب و بدبختانه‌ای می‌گفت: «من میدونم که کارمون تمومه» و همیشه هم باعث دردسر می‌شد؛ و بازهم گفتۀ خودش را تکرار می‌کرد.

آری چنین افرادی که مدام آیۀ یاس می‌خوانند و نسبت به زمین و زمان بدبین هستند نه‌تنها برای خودشان دردسرساز می‌شوند بلکه برای کسانی هم که با چنین افرادی هستند مشکل‌ساز خواهند شد. شاید با خودتان بگویید: خوب اینکه همیشه مثبت نگر باشیم، یعنی اینکه شرایط هم همیشه طبق میل ما پیش خواهد رفت؟ باید پاسخ شما را این‌گونه بدهم: همیشه مثبت نگر بودن کار ساده‌ای نیست، همۀ ما ممکن است اوقاتی احساس ناامیدی کنیم و البته شاید هم افکار منفی به ذهنمان هجوم بیاورد اما نکتۀ مهم این است که افرادی که نگرش مثبت دارند زود خودشان را پیدا می‌کنند و می‌توانند به‌سرعت کنترل اوضاع و خودشان را در دست گرفته به دنبال راه‌حل و فرصت می‌گردند، اما افرادی با نگرش منفی بیشتر اوقات در حال غر زدن هستند و توجه و تمرکزشان بر شرایط منفی و مشکلات است، برای همین هم نه می‌توانند راه‌حلی پیدا کنند و نه می‌توانند فرصتی بیابند و از آنجائی که تمرکزشان بر منفی‌ها و مسائل ناخوشایند است از همین دست مسائل را هم بیشتر جذب می‌کنند و در دام می‌افتند تا جایی که نه می‌توانند اعتماد کنند و نه احساس خوبی داشته باشند.نگرش مثبت و موفقیت

بنابراین اینکه شما سعی کنید، نگرش و طرز دیدگاه و تفکرتان را مثبت و سازنده کنید و توقع داشته باشید که هرگز هیچ مسئله‌ای نداشته باشید امکان‌پذیر نیست. واقعیت این است که مسائل و مشکلات جزئی از زندگی می‌باشند در حقیقت برای رشد، شکوفایی و تکامل ما همواره مسائلی وجود دارند که باید آنها را حل کنیم تا قدرتمندتر شویم اما تفاوت در این است که وقتی شما نگرشتان مثبت باشد با آرامش و راحتی بیشتری مسائل زندگیتان را حل می‌کنید و مراحل رشد و شکوفایی‌تان را پشت سر می‌گذارید و البته که از چالش‌ها و حل مسائل زندگی لذت خواهید برد اما اگر نگرش و موضع منفی و گله‌مند داشته باشید دیگر به این را حتی  نمی‌توانید از دام مشکلات رهایی یابید و هر بار مسائلتان دشوارتر و لاینحل‌تر به نظرتان می‌آیند و ازآنجایی‌که توجه شما به شکایت کردن و دیدن جنبه‌های منفی است طبق قانون جذب ناکامی‌ها و مسائل ناخوشایند بیشتر را جذب و به سمت زندگی‌تان می‌کشانید، و باعث می شوید درماندگی، اندوه، خشم و شکست دست ازسرتان برندارد.

پس اگر دوست دارید در زندگیتان به سمت موفقیت‌های بزرگتر پیش بروید یاد بگیرید که خوش‌بین باشید و نگرش مثبتی نسبت به خودتان و زندگیتان داشته باشید. اگر هم احساس می‌کنید، فردی هستید که نگرشتان نسبت به خود و زندگیتان منفی و ناخوشایند است نگران نباشید می‌توانید با انجام یک سری کارها و رفتارها این خصوصیت را در خودتان پرورش داده و سبک زندگی و نگاهتان به دنیا را تغییر داده، زیباتر و شادمانه‌تر به دنیا نگاه کنید و درنتیجه زیبایی و شادمانی بیشتری هم از دنیا تحویل بگیرید.

نویسنده: آرزو نصرتی

مهرورز، موفق و ماندگار باشید

 

دانلود رایگان کتاب فوق‌العادۀ کلید طلایی قانون جذب
این کتاب هدیه‌ای ویژه برای شماست. قانون جذب حقیقی را در این کتاب بخوانید.
شما خواهید آموخت که چطور رؤیاها و اهداف بزرگ زندگیتان را بیافرینید. شما می‌توانید آنچه آرزو می‌کنید و مشتاق به دست آوردنش هستید را با مطالعه این کتاب جذب و وارد زندگی خود کنید.
ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند
عضویت در خبرنامه دوستان