سال متفاوتی داشته باشیم

مهمترین چیزهایی که برای شروع و داشتن یک سال فوق العاده نیاز دارید

مهمترین چیزهایی  که برای شروع و داشتن یک سال فوق العاده نیاز دارید

مهمترین چیزهایی  که برای شروع و داشتن یک سال فوق‌العاده نیاز دارید کدامند؟ اجازه بدهید به شما بگویم که برای شروعی متفاوت و خلق ۳۶۵ روز رؤیایی سرشار از موفقیت، شادی و خلق آرزوهایتان به چه چیزهایی نیاز دارید و چه سؤالاتی باید از خودتان بپرسید. سؤالاتی که با جواب دادن به آنها قادر خواهید بود ادامۀ امسال را به شیوه‌ای متفاوت و موفقیت آفرین آغاز کنید.

چطور می‌توانم امسال را سالی متفاوت برای خود رقم بزنم؟ هدف و رؤیای بزرگ امسال من چیست، دقیقا چه می‌خواهم و چه کارهایی باید برای رسیدن به هدفم انجام دهم؟ چه استعداد و مهارتی دارم که می‌توانم از آنها برای کسب موفقیت استفاده کنم؟ مهمترین چیزهایی که برای خلق یک سال رؤیایی باید داشته باشم چه هستند؟ اینها همان سؤالاتی می‌باشند که در همین ابتدای سال جدید برای داشتن یک شروع فوق العاده و جذب خواسته‌هایتان باید از خود بپرسید.

مهم نیست که در سال گذشته و سالهای گذشته چه اتفاقات و شرایطی را پشت سرگذاشته ‌اید. اگر نتوانسته‌اید کسب و کار مورد علاقه‌تان را راه بیندازید یا در آن به موفقیت دلخواهتان برسید، اگر نتوانسته‌اید کتاب مورد نظرتان را بنویسید، چنانچه موفق نشده‌اید رابطۀ عاطفی دلخواهتان را با خانواده، همسر، فرزندان، دوستان، محبوب و عزیزانتان داشته باشید، اگرافسرده و غمگین هستید، یا از سلامتی کامل برخوردار نیستید و …، اصلا مهم نیست .

هیچ کدام از مواردی که گفته شد واقعا اهمیتی ندارد، چون مربوط به گذشته شما تا این لحظه هستند و همین حالا شما وارد لحظاتی ناب و تازه می‌شوید، برای همین همۀ آنها می‌شوند گذشتۀ شما و گذشته هم گذشته. عقل سلیم حکم می‌کند که نه تنها برای گذشته غصه و افسوس خوردن هیچ فایده‌ای نخواهد داشت بلکه تماماً زیان است و خسارت. چون نه می‌توان گذشته‌ای را که گذشته برگرداند و نه می‌توان کاری برای آنچه گذشته است انجام داد. ضمن اینکه حسرت و اندوه گذشته شما را از داشتن آیندۀ زیبا محروم خواهد ساخت.

آری شما نمی‌توانید برای روزها و اتفاقات گذشته کاری کنید، شما نمی‌توانید گذشته را عوض کنید، چون گذشته است به همین سادگی. تنها چیزهایی که دارید حال و فردایی است که پیش روی شماست. زندگی شما در لجظه اکنون جاری ست و آینده‌تان هم از لحظه حال شما شکل می‌گیرد. پس مهمترین کاری که باید بکنید این است که از همین لحظه ای که در آن هستید مراقبت کنید و از آن لذت ببرید تا آینده هم برایتان لذت بخش رقم بخورد. شما قدرت این را دارید که از همین حالا تغییرات شگفت‌انگیز و زیبا در زندگی خود ایجاد کنید، شادتر، مهربانتر، خلاق‌تر، ثروتمندتر، پرانرژی‌تر، عاشق‌تر و بهتر از گذشته‌تان باشید. شما برای خلق سالی متفاوت، زندگی جدید و  آفرینش خواسته هایتان می‌توانید از همین حالا و با کیفیتی متفاوت شروع کنید وهمه چیز را تغییر دهید. فقط کافیست با تمام وجود بخواهید، مشتاق باشید و حرکت کنید.

برای یادآوری به خودم و شما باید بگویم مهمترین چیزی که در حال اتفاق افتادن است این است که من و شما اینجا  و بر روی این کرۀ خاکی هستیم، نفس می‌کشیم، می‌توانیم ببینیم، فکر کنیم و عشق بورزیم به تمام عزیزان و به تمام هستی. اینکه شما می‌توانید این نوشته‌ها را بخوانید، غذا بخورید، بخوابید و در یک کلام اتفاق شگفت‌انگیزی که در اکنون رخ می‌دهد بودن و فرصت زندگی کردن شما در این دنیاست. بگذارید به شما بگویم که اگر توانستید روز مادر را به مادرتان تبریک بگویید و لبخند عاشق‌ترین، مهربان‌ترین و خدایی‌ترین چهرۀ دنیا را ببینید شما به طرز شگفت‌انگیزی خوش شانس هستید و این فرصت را گرامی بدارید،  اگر در کنار خانواده تان چشم باز کردید و فرصت دارید تا صدایشان را بشنوید و چهره شان را ببنید این یعنی خوشبختی و خوش شانسی. همۀ اینها داشته‌های ارزشمند  و فوق العاده ای هستند که نمی‌شود با چیزهای دیگری جایشان را پر کنید. پس جای نگرانی، اندوه و افسوس نیست. مهمترین دارایی‌های شما همین وجود خودتان و عزیزانتان است و اشتیاقی قدرتمند برای شروعی دوباره.

جایی برای ناامیدی وجود ندارد، حتی اگر سختی‌های بی امانی را تحمل کرده‌اید. به خودتان افتخار کنید که تا حالا توانسته‌اید دوام بیاورید، باشید و بازهم تلاش کنید. امسال شروعی دوباره و سالی متفاوت است و شما دوباره فرصت زندگی کردن، خلق آرزوها و کسب موفقیت دلخواهتان را دارید.سال متفاوتی داشته باشیم

برای شروع نگران نباشید و همین چیزهایی که دارید برایتان کافی است. جسارت و شهامت به خرج دهید و با قدرت به پاخیزید و در جهانتان ولوله ای به پا کنید. قلبهای مهربان و پاکی که دارید، قدرت اندیشیدن و معجزه‌های افکارتان، ایمان و حرکت را همواره به یاد داشته باشید. شما هستید و یک عالمه معجزه که منتظر شماست تا از راههایی طبیعی به زندگیتان وارد شوند. شما هستید و خداوندی که عاشق شماست و از شما حمایت می کند تا به زیباترین مسیر هدایت شده و به زیباترین موهبت‌ها و نعمت‌ها دست یابید.

به خودتان ایمان داشته باشید و امسال را سالی متفاوت برای خود رقم بزنید و طرحی نو دراندازید. شما تنها نیستید. خداوند با شما و نیرو دهندۀ شماست. پس برخیزید و با گامهایی استوار قدم بردارید. هیچ چیز غیر ممکن نیست. می‌شود همه چیز را از نو شروع و زندگی را دوباره به شیوه‌ای دلپذیرتر زندگی کرد. این فرصتی است که به شما داده شده، غنیمت بدانید، با لبخند به استقبال موهبت و نعمت‌های شگفت‌انگیز خداوند بروید.

امسال را نقطۀ عطف زندگیتان بسازید و بر فراز تمام دشواری‌ها به پرواز درآیید تا طعم لذت بخشِ زندگی و بودن را با تمام وجودتان احساس کنید. با اطمینان قدم بردارید و بدانید که آنچه دارید و نمی‌بینید ارزشمندتر و گرانقدرتر از آن چیزهایی هستند که ندارید و به خاطر نداشتنشان بر خودتان رنج و ناراحتی تحمیل می‌کنید. خود و زندگی را گرامی بدارید و شروعی قدرتمند و سالی شگفت انگیز و سرشار از موفقیت برای خود رقم بزنید.

سؤالات قدرتمندی که گفته شد را از خودتان بپرسید، دفتری به نام سال شگفت انگیزمن برای خودتان تهیه کنید، شروع این سال را به خودتان تبریک بگویید و بعد از آن سؤالاتی را که در بالا بیان کردم از خودتان پرسیده و کاملاً دقیق و شفاف به آنها پاسخ دهید. لطفاً برای اینکار وقت بگذارید، این سؤالات کیفیت روزهای آتی شما را می‌تواند تغییر دهد پس در مورد آنها و خودتان جدی و خوشبین عمل کنید.

نسبت به زمان و بودنتان آگاه و هوشیار باشید.  به قدرت ذهن تان واقف باشید،تصمیم بگیرید از امروز به طریقی دیگر، روشن‌تر، زنده‌تر، و زیباتردنیا را ببینید. و به قول شاعر چشمها را باید شست، جور دیگر باید دید. و من می‌گویم جور دیگر به روشی زیباتر بینیدیشید، احساس کنید و عمل کنید تا دنیا و امسالتان را متحول سازید. به خودتان ایمان داشته باشید و با آرامش پیش بروید تا موفقیت‌های بزرگ را به دست بیاورید.

فردا روز دیگری است و منتظر است تا شما با لبخند و اشتیاق به دیدارش بروید.

در پناه الله مهرورز، موفق و ماندگار باشید

نویسنده: آرزو نصرتی

 

 

نظرات

دانلود رایگان کتاب فوق‌العادۀ کلید طلایی قانون جذب
این کتاب هدیه‌ای ویژه برای شماست. قانون جذب حقیقی را در این کتاب بخوانید.
شما خواهید آموخت که چطور رؤیاها و اهداف بزرگ زندگیتان را بیافرینید. شما می‌توانید آنچه آرزو می‌کنید و مشتاق به دست آوردنش هستید را با مطالعه این کتاب جذب و وارد زندگی خود کنید.
ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند
عضویت در خبرنامه دوستان