موفقیت چیست

داستان موفقیت من(آموزش موفقیت)

داستان موفقیت من(آموزش موفقیت)

   داستان موفقیت من  و آموزش موفقیت در زندگی من از آنجایی آغاز گشت که پا به مقطع تحصیلی دبیرستان گذاشتم. وارد دبیرستان که شدم تازه با مفهوم عمیق موفقیت به صورت خاص رو به رو شدم. آن روزها معنای موفقیت برای من این بود که بتوانم دیپلمم را بگیرم و در دانشگاه قبول شوم تا به عنوان فردی تحصیل کرده در جامعه حضور داشته باشم. آنقدر که آن سالها قبول شدن در دانشگاه برای همه مهم بود شاید هیچ کار دیگری برای همسن و سالان ما و البته خانوادهایمان آنقدرها استرس زا، ترسناک و البته فوق العاده به نظر نمی رسید.

بسیار زودتر از آنچه فکر می کردم تعبیر این واژه برایم تغییر کرده و عوض شد. چون هنوز دبیرستان را تمام نکرده بودم  که رؤیای دیگری مرا فرا گرفت و موفقیت خود را در گرو محقق شدن آن رؤیا دانستم. آری من رؤیای نویسنده شدن و کتاب نوشتن در سرم و قلبم جان گرفت. اما به دلایلی که کمتر کسی با آن سن و سال در آن روزها نویسندگی کرده بود، این گمان در ذهن من جا گرفت که باید برای نویسنده شدن بسیار بالغ تر و با تجربه تر از آن باشم و این افکار مرا آزار می داد و به همین دلیل خود را از آن کمی دور ساختم و با توجیه اینکه مهمترین هدفم باید قبولی در دانشگاه باشد آرام گرفتم. زمان کنکور فرا رسید و من با خودم گفتم که به طور حتم موفقیت یعنی اینکه بتوانم از سد آن بگذرم و اینگونه هم شد و هنگامی که به دانشگاه راه یافتم خودم را فرد تقریباً موفقی می دانستم و احساس خوبی داشتم اما خیلی زود دوباره رؤیای نوشتن در سرم زنگ زد. موفقیت در این زمان برای من نه پاس کردن درسهایم بود و نه هیچ چیز دیگر بلکه حالا دیگر با تمام وجودم مشتاق نوشتن بودم. و البته در همان زمانها علاقه وافری به مباحث روانشناسی و موفقیت پیدا کردم. تا اینکه بلاخره توانستم با وجود تمام حرفهای دلسرد کنندۀ افرادی که همچنان سن و سال و تجربه ام را مانعی برای نویسنده شدن می دانستند کتاب شادی و خوشبختی از آن شماست را بنویسم و احساس موفقیت و شادمانی لذت بخشی داشته باشم. اما همانطور که حدس زدید باز هم قانع نبودم و اهداف و خواسته های دیگری در سرم می چرخیدند و معنای موفقیت باز هم برای من تغییر یافت. و همچنان این فرایند ادامه دارد و خواهد داشت. این قسمتی خلاصه وار از داستان موفقیت من است اما از این دست داستان موفقیت بسیارند که همه ما ممکن است در زندگی خود تجربه کرده باشیم، چه یادمان باشد و چه به یاد نداشته باشیم. 

موفقیت چیست

آری شما هم ممکن است همین گونه بوده باشید. در هر مرحله از دوران زندگی و شناخت از خود همواره ما تعبیر و احساس شخصی مان از موفقیت تغییر می کند. کودکی، نوجوانی، جوانی، بزرگسالی، میانسالی و سالمندی. برای بعضی ها هم مثل خودم ممکن است در یک دوران و مرحله کیفیات و تعبیر خیلی بیشتر، وسیع تر و سریعتری از موفقیت برایشان خلق شود.

آنچه در مورد موفقیت گفته می شود را نمی توان به عنوان تعریفی واحد و مورد نظر برای همه در نظر گرفت. هر کسی تعریف خاصی از موفقیت دارد. یکی داشتن پول و ثروت زیاد را شاخص موفقیتش می داند، دیگری شهرت و خوش نامی، آن  یکی رسیدن به مدارج علمی را ملاک موفقیت خود قلمداد می کند. با این حال آنچه که جامع و تقریباً می توان به صورت اصولی و واحد به تعریف درآورد این است: موفقیت یعنی رسیدن به ایده ال و خواسته هایی که مورد علاقه شماست. این می تواند هر اتفاق، کیفیت و یا ایده الی باشد که به صورت شخصی شده ابراز می شود.

موفقیت یعنی خواسته، انگیزه، اراده و تلاش، در جهت هم با تمام قوا به حرکت در آیند تا نتیجه آن شود که تو می خواهی.

موفقیت یعنی اینکه بتوانید با آرامش و رضایت خاطر روزهایتان را به شب برسانید و شب ها با آرامش سر بر بالین بگذارید و خوابهای خوب و زیبا ببینید.

موفقیت یعنی بتوانید روح و روانی آرام، آسوده و سالم داشته باشید.

موفقیت یعنی اینکه بتوانی عظمت خودت و خدایت را درک کنی و همواره خودت را به اصل و مبدأ متصل نگه داری.

موفقیت یعنی ایده ای در ذهنتان جرقه بزند و قلبتان با تمام اشتیاق آن را دنبال کند و کوتاه  هم نیاید همانطور که من در مورد نویسنده شدن کوتاه نیامدم.

موفقیت یعنی شهامتت را هرگز از دست ندهی. شهامت برای شروع دوباره و دنبال کردن اهداف والا و بزرگی که در قلبت داری.

تا به حال کسی را ندیده ام که بگوید من موفقیت را دوست ندارم و اصلا نمی خواهم در زندگی ام موفق شوم. همۀ ما دوست داریم فردی موفق و شادکام باشیم. همه دوست داریم تا آرزوهای کوچک و بزرگمان برسیم  و همگی خواهان سلامتی، شادی و خوشبختی هستیم.گر چه افرادی وجود دارند که بر اساس قضا و قدر زندگی می کنند و تمام زندگیشان هدفی برای خود ندارند و اینها ممکن است در درک مفهوم موفقیت کمی دچار سردرگمی شوند چون شهامت داشتن هدف، تلاش و بردباری را ندارند اما باز هم همین افراد بدشان نمی آید همینطوری و شانسکی موفق شوند.

 آری همۀ ما خواهان شادمانی، سعادتمندی و کامیابی هستیم. چه کسی ست که آگاهانه بخواهد بدبخت و شکست خورده باشد مگر اینکه مشاعر و تعقل خویش را از دست بدهد.

وقتی به دنبال راهکارها و آموزش موفقیت هستید برای اینکه بتوانید زندگی موفقیت آمیزی را تجربه کنید، تا قادر به فتح قله‌های اهداف و خواسته‌هایتان باشید یادتان باشد که موفقیت همواره برای همۀ شما امکان پذیر است. در ابتدا به خودتان و خدایتان ایمان داشته باشید، بعد هم به دنبال موفقیت و خلق خواسته‌هایتان حرکت کنید با انگیزه و قدرت و بدانید که موفقیت‌ها در هر اندازه‌ای دست یافتنی هستند اگر به قوانین موفقیت واقف باشید، آموزش صحیح ببیند و با تمام وجود مشتاق موفق شدن باشید آنگاه به آن خواهید رسید.

نظر شما در مورد موفقیت چیست؟ چه چیزی از زندگی می خواهید؟ دوست دارید به کجا برسید و چه تأثیری بر زندگی و دنیای پیرامونتان بگذارید؟ خواسته و هدف شما  از بیدار شدنهایتان و به خواب رفتنهایتان چیست؟ خواسته ها و آرزوهایتان چیست؟ مشتاق انجام چه کاری هستید؟

داستان موفقیت شما چیست؟ چنانچه مایل هستید داستان خودتان را برای ما ایمیل کنید تا به در سایت به نام خودتان با دوستان سایت جادوی جذب به اشتراک بگذایم و انگیزه و انرژی مثبتی باشد برای آنهایی که خواهان کسب موفقیت و یک زندگی موفقیت آمیز و سعادتمند هستند. 

وقتش رسیده که با تمام اشتیاق موفقیت را برای خودتان از نو تعریف کنید. آری وقتش رسیده که خودت را باور کنی و موفقیت ر اشایستۀ خود بدانی.

در مقالۀ بعدی راز موفقیت در زندگی را با شما در میا ن خواهم گذاشت. 

با ما همراه باشید.

مهرورز، موفق و ماندگار باشید

نویسنده آرزو نصرتی

این اولین کتابی است که من با تمام اشتیاق و باور به توانایی هایم نوشتم

در حالیکه خیلی ها می گفتند نمی توانم، من نشان دادم که توانایی اش  را دارم، کتاب را نوشتم، چاپ کردم و به فروش رساندم.شادی و خوشبختی از آن شماست

 

 

نظرات

دانلود رایگان کتاب فوق‌العادۀ کلید طلایی قانون جذب
این کتاب هدیه‌ای ویژه برای شماست. قانون جذب حقیقی را در این کتاب بخوانید.
شما خواهید آموخت که چطور رؤیاها و اهداف بزرگ زندگیتان را بیافرینید. شما می‌توانید آنچه آرزو می‌کنید و مشتاق به دست آوردنش هستید را با مطالعه این کتاب جذب و وارد زندگی خود کنید.
ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند
عضویت در خبرنامه دوستان